Jak sfotografować odzież medyczną, roboczą i ochronną?

Warto zadać sobie pytanie, jak sprzedać swoim klientom odzież za pomocą fotografii?

Jak sfotografować fartuchy, aby zostały dobrze odebrane w branży medycznej? Jak pokazać użyteczność kombinezonu roboczego? Fotografia ubrań roboczych, ochronnych i medycznych trafia do specyficznych, określonych grup docelowych.

Zdjęcia fartuchów medycznych na fantomie

Fotografia produktowa zastępuje kontakt z przedmiotem

Niewielu producentów, importerów i sprzedawców zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dobre zdjęcie oferowanego produktu, nawet jeżeli marka jest rozpoznawalna. W internecie i prasie zdjęcie zastępuje nabywcy fizyczny produkt. Ważne jest, żeby produkt był pokazany jak najbardziej dokładnie i atrakcyjnie.

Fotografia odzieży – rodzaje

Jak każdy producent, importer lub sprzedawca odzieży mają Państwo do wyboru kilka rodzajów fotografii ubrań:

 • zdjęcia, gdzie odzież leży płasko, delikatnie ułożona na prostej powierzchni,
 • ubrania wiszące na wieszakach,
 • sesje zdjęciowe z modelkami i modelami,
 • zdjęcia na manekinie – z widocznym manekinem,
 • przestrzenne zdjęcia odzieży, wykonane na manekinach, z usuniętym ze środka w procesie obróbki manekinem – tzw. zdjęcia z efektem duch,
 • inne niestandardowe zamówienia.

Więcej o fotografii odzieży przeczytasz w tym poście (<–Klik!)

Fotografia odzieży roboczej, ochronnej i medycznej – problem w doborze modeli

Zazwyczaj za najlepiej prezentujące produkt i co za tym idzie najlepiej działające  sprzedażowo zdjęcia odzieży (chociaż też najdroższe), uznaje się zdjęcia wykonane z udziałem modelek i modeli. Niestety w wypadku fotografii ubrań ochronnych, medycznych oraz roboczych, pojawia się problem z doborem odpowiednich modeli. Odpowiednich, czyli takich, którzy będą dobrze odebrani przez grupę docelową np. lekarzy, ratowników, inżynierów, pracowników budowlanych i in.. Ludzi, zazwyczaj o rysach i przede wszystkim wieku znacznie różniącym się od zawodowych modeli i modelek.

Wystarczy wyobrazić sobie, jak może zostać przyjęty przez lekarzy katalog, w którym pozują 18 letnie dziewczyny, przyjmujące wymuszone pozy.

A jak branża budowlana odbierze folder, gdzie w kombinezonach roboczych, jak do zdjęć mody,  pozują młodzi mężczyźni, nietknięci pracą fizyczną?

Niebezpieczeństwo to można ominąć decydując się na sfotografowanie odzieży w technice „duch” (fantom), czy jak kto woli: na niewidocznym manekinie.

Zdjęcia ubrań medycznych roboczych i ochronnych w technice duch

Fotografia odzieży ochronnej, roboczej i medycznej na fantomie („niewidocznym” manekinie) jest sprawdzonym rozwiązaniem, które łączy w sobie zalety wszystkich rodzajów fotografii odzieży, między innymi:

 • pokazuje, jak ubranie układa się na człowieku,
 • jest atrakcyjne dla widza,
 • jest nietypowe,
 • wiąże się ze stosunkowo niskim kosztem,
 • niweluje wady, związane z fotografią z udziałem modeli (koszty, oraz niebezpieczeństwo niedopasowania urody modela do gustu grupy docelowej),
 • pozostawia przestrzeń, w której odbiorca może wyobrazić sobie siebie.

Fotografia odzieży medycznej - garsonka i fartuch w technice typu duch

Zdjęcia ubrań typu duch – darmowa próbka

Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak będzie wyglądała Państwa odzież w technice „duch”, przy większym zamówieniu, wykonujemy bezpłatną próbkę (2-3 zdjęcia).

W celu uzyskania większej ilości informacji, prosimy o kontakt z naszą Agencją Fotograficzną Galen T&C (<–Klik!).

Wiemy, jak sfotografować odzież medyczną, ochronną i roboczą.

Zapraszamy do kontaktu.

default
Post Written by

1 Comment

 1. Maciek says:

  bardzo przydatne uwagi. fotografia produktowa odzieży (niekoniecznie specjalistycznej) do łatwej nie należy, o czym sam się wielokrotnie przekonałem. a w szczególności cieszę się, że napisaliście o tym – “Wystarczy wyobrazić sobie, jak może zostać przyjęty przez lekarzy katalog, w którym pozują 18 letnie dziewczyny, przyjmujące wymuszone pozy”. wielokrotnie spotkałem się już z prezentowaniem odzieży medycznej przy pomocy zdjęć podpadających pod erotyczne… ręce opadają.